Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю

Голуб Ірина Валеріївна photo

Завідуючий відділом: Голуб Ірина Валеріївна

Контакти:

Адреса 49600 м.Дніпро, пр.Гагаріна, буд. 4, 5 поверх (нового будинку бібліотеки)

E-mail: [email protected]

Телефон: +380682939549 Національна металургійна академія України (НМетАУ) з 2002 року створює умови для отримання вищої освіти особами з інвалідністю, а саме з сенсорними вадами (вадами слуху та зору). Враховуючи позитивний досвід роботи Національної металургійної академії України,  наказом Міністерства освіти і науки України  вперше на базі Національної металургійної академії (наказ №103 від 27.04.2004) був створений Регіональний центр освіти інвалідів (РЦОЇ). В задачі Центру входить створення умов для навчання студентів з сенсорними вадами, їх методична та психологічна підтримка, соціальна інтеграція в суспільство.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.06.2008 р.  № 587 регіональний центр освіти інвалідів став учасником Всеукраїнського експерименту з організації інтегрованого навчання осіб з особливими освітніми потребами у вищих навчальних закладах. Термін дії експерименту з 2008 по 2014 роки.

         Методичне забезпечення навчання студентів забезпечене застосуванням адаптованих скорочених конспектів лекцій та методичних посібників в електронному та друкованому варіантах. Також у центрі 3 навчальних спеціалізованих аудиторій: комп'ютерний клас і обладнання аудиторій сенсорними дошками та мультимедійними проекторами, копіювальною технікою, принтерами, сканерами та іншим.

Згідно наказу Міністра освіти і науки України від 26.04.2021 р. за № 464 був створений Український державний університет науки і технологій (УДУНТ) шляхом об’єднання Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та Національної металургійної академії України. Наказом №09 від 08.02.2022р. центр має назву регіональний центр вищої освіти осіб з інвалідністю

За період роботи в даному напрямку 239 студентів з сенсорними вадами отримали диплом за кваліфікаційним рівнем „бакалавр”; 57- за кваліфікаційним рівнем „спеціаліст”; 24 – за кваліфікаційним рівнем „магістр”.

В 2020 році НМетАУ, враховуючи позитивний досвід  роботи Регіонального центру освіти інвалідів по супроводженню навчання студентів з інвалідністю, оголошує набір абітурієнтів, які навчалися в умовах інклюзії в загальноосвітніх школах. Абітурієнти мають можливість вибору  спеціальностей, які не суперечать медичним показникам.